نرده فرفورژه

نرده فرفورژه یکی از بهترین نرده های روی پله گرد و پله پیچ می باشد و نرده فرفورژه  از زمانهای گذشته جزء نرده های لوکس و سلطنتی بوده است. نرده فرفورژه بعد از شیشه گرانترین نرده روی پله گرد است. البته این نکته قابل ذکر است که نرده فرفورژه صنعتی قیمت پایینی دارد ولی نرده های مجموعه بارمان به دلیل اینکه با تسمه در کوره گرم شده و با چکش کاری ساخته می شود، قیمت بالایی دارد. اگر قصد اجرای نرده فرفورژه روی پله گرد و پله پیچ خود را دارید این نکته را در نظر بگیرید که هنگام سفارش پله گرد حتما با سازنده پله گرد مشورت کنید و نرده فرفورژه را با سازه فلزی پله گرد همزمان نصب کنید. زیرا بعد از نصب سازه فلزی پله گرد، شابلون برداری و ساخت نرده در کارگاه بسیار زمان بر و سخت می شود. نرده با گلهای آماده بازاری بصورت کیلویی ساخته و نصب می گردد ولی زیبایی چندانی ندارد ولی نرده فرفورژه با گلهایی که ساخت دست و کوره می باشد بسیار زیباست و قیمت بالایی دارد. نکته قابل توجه این است که نرده فرفورژه هنگامی زیباست که هندریل چوبی روی نرده نصب گردد. بدون هندریل چوبی، نرده فرفورژه زیبایی چندانی ندارد. نرده فرفورژه روی پله گرد دو محور بسیار زیباتر از پله گرد تک محور میانی است. هنگام نصب نرده فرفورژه روی پله تک محور باید پایه های نرده روی کف پله نصب گردد و این یعنی اینکه این پایه مزاحم نصب کف پله چوبی می گردد و باید هنگام نصب نرده کف پله چوبی برش خورده و از زیبایی کف پله کاسته می گردد. 

مدلهای زیادی از نرده فرفورژه پله گرد و پله پیچ روی پله گرد اجرا می گردد و شرکتهای زیادی در حال تولید و نصب نرده فرفورژه می باشند. مهمترین مساله در انتخاب نرده فرفورژه سلیقه مشتری و طرحهای خاص می باشد. گل نرده های آماده اکنون در بازار وجود دارد که مورد پسند نیست در حالی که قیمت مناسبی دارد.

 شرکتهایی که گل نرده ها را طبق سفارش مشتری در کوره می سازند محدود هستند و باید هنگام سفارش شاسی فلزی پله گرد نرده را نیز سفارش داد و با مجموعه ای که شاسی فلزی و نرده را همزمان اجرا می کند قرارداد ببندید زیرا ممکن است خم  پله یکی نباشد و هنگام نصب نرده به مشکلات فراوانی برخورد کنید.